Aktualności

11 grudnia 2019

Szkolne Koło Wolontariatu pragnie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w zbiórkę rzeczową dla Polaków z Litwy i Białorusi. Udało nam się zebrać ok. 300 kilogramów żywności i środków czystości. Wolontariusze przez cztery dni pełnili dyżury w szatni przyjmując dary, następnie pakowali je do kartonów, ważyli i liczyli. W piątek udało nam się zawieźć cały transport do Międzylesia, w miejsce gdzie w weekend odbyło się pakowanie. Przygotowano 1200 paczek, które 9 grudnia wolontariusze fundacji "Kresy w potrzebie Polacy-Polakom" zawiozą potrzebującym rodzinom.

K.Kujawka

 

czytaj więcej... czytaj więcej...
09 grudnia 2019

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im.Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach ul.Polna 40 poszukuje pracownika na stanowisko dozorca.
Praca na pełny etat od stycznia.
Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do sekretariatu w godz. 8:00-16:00.

czytaj więcej... czytaj więcej...
07 grudnia 2019

Regulamin konkursu plastyczno-językowego na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku angielskim "The Christmas Elf" dla uczniów klas 0-III.

Uczniowie będą wykonywać prace na lekcjach angielskiego w terminie wyznaczonym przez nauczyciela.

 

czytaj więcej... czytaj więcej...
28 listopada 2019

Kolejny dzień…
...zaczął się trudną pobudką, lecz pysznym śniadaniem. Następnie świetnie rozbudził nas ENERGIZER. Potem przeszliśmy do zajęć edukacyjnych. Cały dzień spędziliśmy w pensjonacie z powodu brzydkiej pogody. Jednak wolontariusze nie tracili optymistycznego nastawienia i aż do zachodu słońca przekazywali nam pozytywną energię! Wolontariusze pozwolili nam zamówić pizzę, to był naprawdę dzień pełen wrażeń, dlatego wszyscy o godzinie 22 poszli spać.

czytaj więcej... czytaj więcej...
20 listopada 2019

Spotkanie uczniów klas muzycznych naszej szkoły z Joanną Łukawiecką – studentką II roku Królewskiego Konserwatorium w Birmingham w Anglii

czytaj więcej... czytaj więcej...
20 listopada 2019

7 listopada 2019 roku na Gali Finałowej w Galerii Porczyńskich uczniowie naszej szkoły, zwycięzcy XVII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI RELIGIJNEJ “USŁYSZ PANIE, MOJE SŁOWA” dla uczczenia Pontyfikatu św. Jana Pawła II, odebrały nagrody:

Laureatka: uczennica kl 2 – Hanna Dzieciuch (wyróżnienie)

Finaliści:uczeń kl 6 – Adrian Mydlak i uczennica kl 2 – Blanka Zawadzka

W tym konkursie wzięło udział około 750 uczniów ze szkół Województwa Mazowieckiego. Gratulujemy zwycięzcom!

Koordynator konkursu p. Marina Sakowska

czytaj więcej... czytaj więcej...
19 listopada 2019

Dzień pierwszy

czytaj więcej... czytaj więcej...
15 listopada 2019

15 listopada 2019 r. zostały rozdane dyplomy oraz upominki laureatom oraz osobom wyróżnionym w konkursie z języka angielskiego "A postcard from...".

Oto i oni:

Bartek Jakubczyk, kl.V, Lena Lorens, kl.IV, Laura Płeszka, kl.V, Mateusz Sikorski, kl.VI, Aneta Klimuszko, kl.VI oraz Paweł Miecznikowski, kl.VI.

Wyróżnienie otrzymali: Sofia Mandziuk, kl.VIII oraz Michał Zaręba, kl. VI.

 

Serdecznie gratulujemy zdolności plastycznych oraz językowych.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zapraszamy do udziału za rok.

Głównym sponsorem nagród było wydawnictwo Oxford.

W imieniu całego zespołu nauczycieli języka angielskiego: Anna Kozłowska

czytaj więcej... czytaj więcej...
15 listopada 2019

Szkolne Koło Wolontariatu składa ogromne podziękowania dla wszystkich osób o wielkim sercu, które wsparły "Tygrysią zbiórkę".

Dzięki wspólnym działaniom, kweście oraz kiermaszowi słodkości udało nam się zebrać aż 2656,20 zł. Całość przekażemy niezwłocznie na konto wskazane przez poznańskie zoo. 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc przyczynić się do poprawy losu tych zwierząt. Rozpiera nas duma na myśl o ogromnym zaangażowaniu wolontariuszy kwestujących, tych którzy piekli ciasta i tych, którzy je sprzedawali. 

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy w imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu i tygrysów z Poznania. 

czytaj więcej... czytaj więcej...
15 listopada 2019

11 listopada został ustanowiony Narodowym Świętem Niepodległości na pamiątkę daty faktycznego odzyskania przez Polskę suwerenności. To właśnie tego dnia Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu zwierzchnictwo nad polskim wojskiem.

W naszej szkole obchody miały miejsce w piątek, 8 listopada.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych prez p. Izabelę Bek. Zdjęcia dostępne tutaj.

czytaj więcej... czytaj więcej...
Strona wyników: