Aktualności

28 stycznia 2023

Szanowni Państwo,

w celu zwiększenia bezpieczeństwa uczniów oraz usprawnienia kontroli dostępu do budynku naszej szkoły, wprowadzony zostaje system korzystania z indywidualnych, zbliżeniowych kart dostępu. Wejście i wyjście ze szkoły będzie możliwe tylko poprzez użycie chipu zwalniającego blokadę drzwi.

Chipy zostaną rozdane uczniom przez wychowawców klas w dniach 30 -31.01.2023r. Chip uprawnia również do wejścia na stołówkę szkolną, jeśli rodzice dokonali w wyznaczonym terminie opłaty za żywienie dziecka.

Szczegółowe zasady korzystania z kart dostępu opisane są w „Regulaminie korzystania z systemu kontroli dostępu, wydawania oraz użytkowania kart dostępu do budynku Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach”  oraz w „Zasadach korzystania z obiadów w szkole im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach” – obydwa dokumenty zamieszczone są również poniżej.

System kontroli dostępu wprowadzony będzie tylko w „dużej” szkole.

Wprowadzany system bezpieczeństwa zakłada wchodzenie do szkoły uczniów bez rodziców/opiekunów prawnych. Opiekunowie odprowadzają dzieci do drzwi wejściowych i tam się żegnają z Nimi. W sytuacji konieczności wejścia rodzica do szkoły, fakt ten należy zgłosić Pani woźnej, która otworzy drzwi wejściowe.

Rodzice nie mogą korzystać z kart dostępu swoich dzieci.

W dniach 1.02-11.02.2023r. – system będzie testowany. Po feriach zimowych będzie on obowiązywał wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

http://www.szkola-starebabice.pl/upload/Regulamin_korzystania_z_systemu_kontroli_dostpu.pdf

http://www.szkola-starebabice.pl/upload/OBIADY/ZASADY_KORZYSTANIA_Z_OBIADOW_W_SZKOLE_im._H._SIENKIEWICZA.pdf

czytaj więcej... czytaj więcej...
28 stycznia 2023

Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez
gminę Stare Babice
w roku szkolnym 2022/2023

http://www.szkola-starebabice.pl/upload/TERMINY_DYZUROW_WAKACYJNYCH_W_PRZEDSZKOLACH_2023_R_NA_STRON.pdf

czytaj więcej... czytaj więcej...
27 stycznia 2023

Koszt posiłków dla uczniów klas "0":

w MARCU 2023 wynosi - 23 dni x 14,00 zł = 322,00 zł

termin przyjmowania wpłat do 15 lutego 2023 r.

Powstałe w poprzednich miesiącach nadpłaty po zgłoszeniu i uzgodnieniu kwoty z intendentami można przenieść na poczet opłat w następnym miesiącu,

lub

odebrać składając podanie do Dyrektora Szkoły: podając imię, nazwisko i klasę dziecka, uzgodnioną kwotę nadpłaty i nr. Konta bankowego, na które będą zwrócone pieniądze.

Koszt obiadu dla uczniów klas 1-8:

w MARCU 2023 wynosi - 23 dni x 7,00 zł.= 161,00 zł

termin przyjmowania wpłat do 15 lutego 2023 r.

Powstałe w poprzednich miesiącach nadpłaty po zgłoszeniu i uzgodnieniu kwoty z intendentami można przenieść na poczet opłat w następnym miesiącu,

lub

odebrać składając podanie do Dyrektora Szkoły: podając imię, nazwisko i klasę dziecka, uzgodnioną kwotę nadpłaty i nr. Konta bankowego, na które będą zwrócone pieniądze.

czytaj więcej... czytaj więcej...
24 stycznia 2023

Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie,

Wiosna to czas "odświeżania" garderoby i czas porządków. Zajrzyjcie do swoich szaf i półek na książki. Może znajdziecie tam rzeczy dobrej jakości, z których już nie korzystacie? Może na wieszakach wiszą zbyt małe ubrania, w których już nie chodzicie? Może na półkach zalegają zabawki, którymi nikt w waszym domu już się nie bawi?

Nie wyrzucajcie ich-przkażcie innym. Może wspólnie uda nam się zrobić coś dobrego dla naszej planety?

 

Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z wolontariuszami AIESEC Global Volunteer - Eunice i Tan'em, a także z uczniami z kl. VIII b zapraszają na WYPRZEDAŻ GARAŻOWĄ, która odbędzie się w naszej szkole w przyszłym tygodniu od 31 -ego stycznia do 2 - go lutego (wtorek - czwartek) w godzinach 8.00 - 15.00. Pieniądze uzyskane z wyprzedaży zostaną przekazane na ratowanie gatunków zagrożonych, m. in. wilka szarego, niedźwiedzia, rysia, morświna, foki szarej i sóweczki. Jako szkoła będziemy mogli adoptować rodzime zwierzęta zagrożone wyginięciem.

W piątek 27.01.2023r. i w poniedziałek 30.01.2023r. w godzinach od 7:00 do 15:00 na korytarzu na parterze wolontariusze będą przyjmowali:

1) ubrania, w których już nie chodzicie, ale są dobrej jakości, uprane i uprasowane

2) książki i gry planszowe (w dobrym stanie)

3) zabawki (czyste i w dobrym stanie)

4) inne rzeczy, które chcielibyście oddać na cel charytatywny.

Rzeczy, które nie zostaną wyprzedane, będzie można odebrać od wolontariuszy w dniu 3-go lutego (piątek) w godzinach: 7:30 - 14:00 (korytarz na parterze)

Liczymy na Państwa zaangażowanie, a także na wsparcie naszej akcji.

Szkole Koło Wolontariatu i Uczniowie kl. VIII b

czytaj więcej... czytaj więcej...
08 stycznia 2023

Giganci Programowania w Ożarowie Mazowieckim zapraszają na bezpłatną naukę programowania!

Na warsztaty zapraszamy wszystkich uczniów ze szkół podstawowych i średnich:

Zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę 4-5 oraz 11-12 lutego;

Dla młodszych uczestników przygotowaliśmy ciekawe projekty w Scratch, MinecraftEducation Edition oraz AppInventor;

Starsi będą mogli spróbować sił w programowaniu w językach C#, Python C++Tematem warsztatów będzie “Retro- programowanie”.

Zajęcia odbędą się w Ożarowie Mazowieckim przy ul. Poznańskiej 258 oraz online.

Zapisy na: https://www.kodujzgigantami.pl/

Celem akcji jest popularyzacja nauki programowania oraz zwiększanie świadomości wzakresie nowych technologii już od najmłodszych lat. Jest to świetna okazja do rozpoczęciaprawdziwej przygody z programowaniem!

Patronat nad wydarzeniem sprawują:⭐ Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Pan Paweł Kanclerz

czytaj więcej... czytaj więcej...
03 stycznia 2023

15 stycznia 2023 rusza IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu
i Przyjaciele” dla dzieci szkół podstawowych. 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i do udziału w konkursie: http://www.szkola-starebabice.pl/upload/informacja_prasowa_27.12.22.pdf

czytaj więcej... czytaj więcej...
02 stycznia 2023

Zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Kuratoryjnym Wiedzy Biblijnej “HIERONYMUS” 2023 dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego:
I etap szkolny odbędzie sie 20 stycznia (piątek) o godzinie 14.00. Będzie zawierał 40 pytań otwartych i zamkniętych dotyczących: treści Ewangelii według św. Jana (J) do wykonania w czasie 40 min.

Do następnego etapu przechodzą uczestnicy, którzy osiągną, co najmniej 75% puli wszystkich punktów.
Zgłoszenia u p. Mariny Sakowskiej (koordynatora konkursu).

czytaj więcej... czytaj więcej...
02 stycznia 2023

Rozpoczynamy zapisy na akcję „Zima w szkole”, która prowadzona będzie w pierwszym tygodniu ferii zimowych, tj. w dniach: 13.02 – 17.02. 2023 r. wzorem lat ubiegłych dzieci będą miały zorganizowany pobyt w szkole w godzinach: 7.30 – 16.30, wyżywienie, warsztaty na terenie szkoły, wyjścia i wyjazdy do kina, na basen do teatru lub muzeów (które mogą być uzależnione od aktualnej sytuacji epidemiologicznej).

Opłata za ferie w szkole wynosi 200 zł. Zapisów na ferie wraz z wpłatą należności można dokonywać w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27  stycznia 2023r.

 

czytaj więcej... czytaj więcej...
Strona wyników: