Aktualności

01 lutego 2021

Szkolne Koło Wolontariatu gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy po raz trzeci!

29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, choć w tym roku odbywał się w większości, w formie online, nadal poruszał serca wielu ludzi.

Szkolne Koło Wolontariatu po raz kolejny włączyło się w organizację przedsięwzięcia. W niedzielę, 31 stycznia trzydziestu chętnych przystąpiło do działań. Dwadzieścia osób spośród nich było wolontariuszami puszkowymi- kwestowali oni na terenie gminy oraz w Domu Kultury. Inni mieli zadania związane ze wspieraniem warsztatów i różnych innych wydarzeń, które były transmitowane internetowo z Domu Kultury Stare Babice. Mimo specyficznej formy online, wszyscy byli zadowoleni i chętnie uczestniczyli w proponowanych zadaniach. Cieszymy się, że współtworzyliśmy to wielkie wydarzenie i mogliśmy po raz kolejny poczuć moc i zadowolenie z pracy Szkolnego Koła Wolontariatu!

czytaj więcej... czytaj więcej...
20 stycznia 2021

Zaproszenie do konkursu
„Kangur Matematyczny” 18 marca 2021r.

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Zapraszamy uczennice i uczniów klas 2-8 do udziału w XXX edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, który ma zostać przeprowadzony w szkołach w dniu 18 marca 2021 roku o godzinie 9.00.
Zgłoszenia uczestnika należy dokonać do 29 stycznia 2021 r.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest oświadczenie rodziców o wyrażeniu zgody na udział w konkursie i przetwarzaniu danych osobowych oraz uiszczenie opłaty. Szczegóły znajdują się w wiadomości wysłanej za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

„Jeżeli przeprowadzenie Konkursu w poszczególnych szkołach będzie niemożliwe, Komitet Organizacyjny Konkursu może zdecydować o jej przeprowadzeniu za pośrednictwem Internetu. W takiej sytuacji Komitet wyznacza datę i czas konkursu oddzielnie dla każdej kategorii lub poziomu wiekowego. Ponadto z uwagi na brak kontroli, nie przyznaje się nagród. Czas rozwiązywania testu za pośrednictwem Internetu zostaje wydłużony do 90 minut.”
Zasady, regulamin oraz przykładowe zadania do rozwiązania znajdują się na stronie organizatora http://www.kangur-mat.pl

Życzymy wielu sukcesów i pomyślnych wyników.

Koordynator szkolny
Monika Staśkiewicz

czytaj więcej... czytaj więcej...
14 stycznia 2021

Szanowni Państwo,

W związku z zapowiedzianym przez MEiN powrotem do nauczania  stacjonarnego uczniów klas 1-3 od dnia 18 stycznia 2021 r. informuję, że w szkole wprowadzone zostały procedury zgodne  z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące warunków sanitarnych, jakie musi spełnić szkoła z chwilą rozpoczęcia zajęć stacjonarnych dla uczniów klas 1-3. Z uwagi na wysokie wymagania sanitarne mające na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19, w szkole wprowadzono również następujące zmiany organizacyjne:

1. Klasa 1c będzie odbywała wszystkie zajęcia w „dużej szkole” w sali 118, boks szatniowy będzie dzieliła z klasą 1a;

2. Uczniowie klas: 1a, 1c, 2a, 2b, 3a, 3b będą wchodzili  do szkoły wejściem przez szatnię, natomiast uczniowie klas:  2c, 2d, 3c, 3d  będą wchodzili do szkoły wejściem od strony boiska, przez łącznik;

3. Uczniowie klas drugich otrzymają kluczyki do własnych szafek w szatni szkolnej (nie będą dłużej korzystali ze wspólnego boksu);

4. Świetlica szkolna będzie funkcjonowała w godzinach 7.30 – 17.00, poranny dyżur w świetlicy pełnili będą wychowawcy klas, natomiast opiekę świetlicową po zajęciach lekcyjnych będą sprawowali przypisani do poszczególnych klas wychowawcy świetlicy. Do godziny 15.30 oddziały poszczególnych klas nie będą ze sobą łączone. Po godzinie 15.30 klasy będą łączone po dwie. Zwracamy się z prośbą do rodziców, którzy pracują zdalnie w domu, aby odbierali dzieci ze szkoły do godziny 15.30, dzięki czemu uczniowie nie będą narażeni na kontakt z dziećmi z innych klas, co w przypadku zachorowania na COVID-19 znacząco ograniczy liczbę kolejnych,  możliwych zakażeń.

5. Szkolne zajęcia dodatkowe, takie jak: zajęcia wyrównawcze, gimnastyka korekcyjna, reedukacja będą prowadzone od drugiego semestru czyli od 25 stycznia. Szczegółowe informacje w tym zakresie prześlą rodzicom wychowawcy klas.

 

Zasady organizacji zajęć: http://www.szkola-starebabice.pl/upload/Zasady_organizacji_zajc_w_szkole_dla_klas_I-III.pdf

czytaj więcej... czytaj więcej...
11 stycznia 2021

Szanowni Państwo,
Organizacja ferii w szkole w dniach 11-15 stycznia będzie odbywała się zgodnie z następującymi zasadami:
- opieka nad dziećmi w godzinach 7:30- 16:30
- zajęcia rekreacyjne w godzinach 8:30 -14:30
- posiłki : śniadanie- 8:30/ obiad -12:00/ podwieczorek -14:00

Dzieci wchodzą do szkoły dolnym wejściem i przebierają się w szatni, następnie udają się do sali 107.
Rodzice nie mogą wchodzić z dziećmi do sal zajęć.

 

Regulamin: http://www.szkola-starebabice.pl/upload/Regulamin_pokolonii_-_kopia.pdf

czytaj więcej... czytaj więcej...
22 grudnia 2020

Prace uczniów klas IV-VII

czytaj więcej... czytaj więcej...
19 grudnia 2020

Klasa 3c intensywnie przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie zaprezentowali się w audycji zimowej dla swoich rodzin. Śpiewali  i grali kolędy oraz recytowali wiersze zwiazane z pięknymi polskimi tradycjami bożonarodzeniowymi. Wykonali również cudowne, oryginalne szopki.

czytaj więcej... czytaj więcej...
15 grudnia 2020

Szanowni Państwo,

w dniach 9 – 18 grudnia 2020r. w godzinach 13:30 do 17:00 odbywa się zbiórka dla Domu Samotnej Matki i Dziecka w Warszawie, przy ul. Szymanowskiego 4a.

Zbieramy rzeczy takie jak: kredki, zabawki, ubrania dla dzieci i dorosłych (mogą być używane, ale w dobrym stanie), artykuły spożywcze (z długim terminem przydatności), wszelkie środki czystości np. proszki/płyny do prania, płyny do naczyń, itp. oraz kosmetyki.

Rzeczy będzie można pozostawić na stoisku w naszej szkole podstawowej w Starych Babicach, na parterze, przy kancelarii.

Warto jest pomagać, szczególnie w tym świątecznym okresie i z pewnością każda przyniesiona przez Państwa rzecz sprawi, iż te święta będą wyjątkowe. Dobro zawsze powraca!

Uczniowie klasy 8a

pod opieką wychowawcy Anny Kozłowskiej

czytaj więcej... czytaj więcej...
13 listopada 2020

Informujemy, iż można zamówić i wypożyczyć z biblioteki szkolnej potrzebne uczniom książki.

Zamawiamy:
w poniedziałki (do odbioru w czwartek i piątek)
i w piątki (do odbioru we wtorek i środę) poprzez dziennik u p. Beata Załęskiej.
Pomocą tu może być nasz katalog udostępniony na stronie: https://m003741.molnet.mol.pl/

Odbieramy w sekretariacie w wyznaczone dni w godz. 11:00-15:00
- książki zamówione w poniedziałek będą do odebrania w czwartek i piątek.
- książki zamówione w piątek będą do odebrania we wtorek i środę.

czytaj więcej... czytaj więcej...
11 listopada 2020

Narodowe Święto Niepodległości

czytaj więcej... czytaj więcej...
Strona wyników: