Aktualności

27 października 2021

Centrum Projektów Polska Cyfrowa prowadzi nabór wniosków o granty na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR, w ramach konkursu grantowego „Cyfrowa Gmina - Granty PPGR”.

Celem projektu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Projekt skierowany jest do dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy osiągnęli pełnoletność, posiadających krewnego w linii prostej, który pracował niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej.

 

Wszystkie niezbędne informacje na temat konkursu i warunków, które trzeba spełnić znajdują się na stronie internetowej gminy Stare Babice pod linkiem:

https://stare-babice.pl/konkurs-grantowy-cyfrowa-gmina-wsparcie-dzieci-z-rodzin-pegeerowskich-w-rozwoju-cyfrowym-granty-ppgr-2/

czytaj więcej... czytaj więcej...
17 października 2021

W imieniu Fundacji Judyta oraz domu tymczasowego Sówek i Spóła, składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przynieśli dary na zbiórkę z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Mamy nadzieję, że choć trochę przyczynimy się do poprawy losu zwierząt oraz wesprzemy organizacje, które na co dzień poświęcają się pracy z bezdomnymi zwierzętami.

Szkolne Koło Wolontariatu

czytaj więcej... czytaj więcej...
08 października 2021

Szanowni Państwo,

ze względu na remont związany z wcześniejszą poważną awarią bloku kuchennego w dniach 11 - 15 października 2021 r.  (od poniedziałku do piątku)  w szkole nie będą wydawane obiady dla klas I – VIII.

czytaj więcej... czytaj więcej...
08 października 2021

Drodzy Rodzice,
dzień 14 października jest corocznym Świętem Edukacji Narodowej.
Dotychczas w tym dniu uczniowie klas starszych prowadzili przygotowane przez siebie lekcje w klasach młodszych. Jednak z uwagi na coraz liczniejsze przypadki zachorowań na COVID – 19, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli, jesteśmy zmuszeni odstąpić od tej miłej tradycji.

W tym roku szkolnym dzień ten ogłaszamy dniem wolnym od zajęć edukacyjnych, czyli uczniowie nie przychodzą do szkoły, z wyjątkiem dzieci z oddziałów przedszkolnych dla których prowadzone są zajęcia edukacyjne, a ich pobyt w szkole jest możliwy w godzinach od 7.00 - 15.00.

Natomiast dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, zostanie zorganizowany dyżur na świetlicy szkolnej w godz. 7.00 – 15.00 .

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole jest również dniem ślubowania uczniów z klas pierwszych. Uroczystość ta odbędzie się w głównym budynku szkoły, w sali gimnastycznej, z uwzględnieniem reżimu sanitarnego. Znaczy to, że dzieci z tych klas, pasowanie na ucznia będą miały tylko z koleżankami i kolegami ze swojego oddziału, według następującego harmonogramu:
Kl. 1a – godz. 9.00
Kl. 1b – godz. 9. 40
Kl. 1c – godz. 10.20
Kl. 1d – godz. 11.00
Kl. 1e – godz. 11. 40

W dniu 15 października zajęcia edukacyjne będą odbywały się według wcześniej ustalonego planu.

czytaj więcej... czytaj więcej...
07 października 2021

Cieszymy się, że możemy być blisko muzyki w naszej szkole: słuchać jej, kontemplować, cieszyć się nią, tworzyć i odtwarzać. Od 1975 roku 1 października, z inicjatywy amerykańskiego skrzypka i dyrygenta Yehudiego Menuhina obchodzone jest święto muzyki. W tym roku w naszej szkole świętowaliśmy cały tydzień. Dzieci przygotowały informacje na korytarz, na lekcjach tańczyły, odtwarzały na forum klasy swoją ulubioną muzykę, a w ramach języka angielskiego, także w klasach starszych, wpleciono piosenki jako metodę nauki słownictwa. Była nawet laurka z tortem dla Muzyki:)

Znani o muzyce:
"Muzyka to najlepszy język do poruszania serc ludzi na całym świecie" - Jimmy Page
"Muzyka jest większym objawieniem niż cała mądrość i filozofia" -  Ludwig van Beethoven
„Muzyka zmniejsza stres, łagodzi strach, dodaje energii i poprawia pamięć. Muzyka sprawia, że ludzie są mądrzejsi.”  -Jeannette Vos
"Najpiękniejsza ze wszystkich jest muzyka polska" -  Józef Reiss
"Życie bez muzyki jest błędem" -  Fryderyk Nietzsche

czytaj więcej... czytaj więcej...
26 września 2021

Stare Babice mają swoje miejsce w historii. Warto pamiętać, że przez naszą gminę przechodziła linia frontu w trakcie walki o Warszawę i zacięcie broniono Transatlantyckiej Radiostacji Babice. Szacuje się, że w okolicy zginęło podczas kampanii wrześniowej około 1000 żołnierzy.

Dla uczczenia pamięci poległych, zaginionych i pomordowanych w czasie II Wojny Światowej w niedzielę 26 września 2021 r.  odbyła się  Uroczystość Religijno-Patriotyczna.

W obchodach uczestniczyli również nasi uczniowie, dyrekcja szkoły, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starych Babicach a następnie wszyscy zebrani przemaszerowali na Cmentarz Wojenny, gdzie w obecności licznych gości oraz żołnierzy, strażaków, harcerzy, rodzin poległych żołnierzy oraz asysty Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego odczytano apel poległych, oddano salwę honorową oraz złożono wieńce i wiązanki przy pomniku.

Dzięki takim uroczystościom tworzy się patriotyczna wspólnota, ludzi kochających Ojczyznę i wspominających naszych bohaterów.

czytaj więcej... czytaj więcej...
20 września 2021

W dniach 21.09-01.10.2021 w naszej szkole odbędzie się Konkurs Środowiskowej Zbiórki Surowców Wtórnych. Zbiórka surowców wtórnych odbywać się będzie w godzinach 7:20-9:20 i 13:15-15:00.

Zbiórka obejmuje: suchą makulaturę tj. gazety, katalogi, czasopisma, listy, zeszyty, książki, torebki papierowe, kartony, pudełka, tekturę oraz telefony komórkowe (z usuniętymi danymi) i baterie.

NIE WOLNO WRZUCAĆ: kartonów po mleku, napojach, soczkach, papieru termicznego, papieru do faksu, tłustego i brudnego papieru oraz artykułów higienicznych.
Makulaturę należy oddawać w postaci paczki związanej sznurkiem.

Wszystkie dostarczane surowce wtórne będą indywidualnie zważone w szkole, a wyniki odnotowane przez osobę ważącą. Organizator przyznaje nagrody rzeczowe dla uczestników konkursu – jednej z dziewięciu szkół oraz nagrody dla dzieci – za indywidualne osiągnięcia.

czytaj więcej... czytaj więcej...
19 września 2021
19 września 2021

REGULAMIN KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO: http://www.szkola-starebabice.pl/upload/KONKURS/A_postcard_from...REGULAMIN_2021r._1.pdf

 

Serdecznie zapraszamy do udziału!

czytaj więcej... czytaj więcej...
Strona wyników: