Aktualności

09 lutego 2023

          Klasa 6 A poznała w styczniu losy niezwykle sympatycznego, inteligentnego i odważnego Bilbo Bagginsa z powieści "Hobbit" J.R.R.Tolkiena. Bohater przy udziale czarodzieja Gandalfa, dołącza do kompanii krasnoludów pod dowództwem Thorina Dębowej Tarczy. Celem ich wyprawy jest wydarcie Samotnej Góry i jej bogactw spod władzy smoka Smauga.
          Jest to niezwykła powieść, która pokazuje nam, czym jest przyjaźń, współpraca, kompromisy. I najważniejsze - że warto zaryzykować, wyjść z domu, by lepiej poznać siebie i świat.
           Na lekcjach j.polskiego uczniowie analizowali tekst, opisywali plemiona występujące w lekturze, zastanawiali się nad zmianą bohatera oraz pisali w języku elfów. Najbardziej spodobał się Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji :)

czytaj więcej... czytaj więcej...
09 lutego 2023

Informujemy że z dniem 1 marca 2023 r. zgodnie z
ZASADAMI KORZYSTANIA Z OBIADÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ im. H. SIENKIEWICZA W STARYCH BABICACH umieszczonymi na stronie http://www.szkola-starebabice.pl/pl/Obiady
Odpisy posiłków będą przyjmowane tylko w przypadku nieobecności dziecka powyżej 3 dni. Zgłoszenia należy dokonać w formie wiadomości przesłanej przez dziennik elektroniczny lub telefonicznie pod numerem 22 722-93-80 do intendenta i otrzymać potwierdzenie przyjęcia takiego zgłoszenia.
1) Zgłoszenia należy wysyłać do godziny 14.00, wysłane po tym czasie będą traktowane jako informacja dnia następnego.
2) Odpisy będą dokonywane od następnego dnia po dniu zgłoszenia.
3) Zgłoszenia nie potwierdzone nie będą podlegały rozliczeniu.
4) Odstępstwem od tej zasady może być wycieczka klasy zgłoszona przez nauczyciela
odpowiedzialnego za jej organizację.

 

czytaj więcej... czytaj więcej...
09 lutego 2023

Szanowni Państwo,

przekazujemy link z Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Gminy z prośbą o zapoznanie się z nim i oddawanie głosów: https://stare-babice.pl/oddaj-swoj-glos-wesprzyj-gmine-stare-babice-konkurs-inwestycja-z-perspektywa/ .

 

 

czytaj więcej... czytaj więcej...
05 lutego 2023

W piątek 3 lutego br. zakończyła się wyprzedaż garażowa prowadzona w naszej szkole. W czasie trwania zbiórki, dzięki Państwa zaangażowaniu i ofiarności, udało nam się zgromadzić dużo książek, gier planszowych, puzzli, zabawek a także ubrań. Większość z tych rzeczy "odnalazła" swoich nowych właścicieli. Dzięki tej wspaniałej akcji "daliśmy drugie nowe życie" tym przedmiotom, które już nam nie są potrzebne. Niech teraz służą innym.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w projekt "Save the Planet". Pieniądze, które zebraliśmy w czasie trwania wyprzedaży, zostały przekazane na ratowanie gatunków zagrożonych zwierząt żyjących w Polsce: wilka szarego, foki szarej, morświna, rysia, niedźwiedzia brunatnego i sóweczki.

W czasie trwania wyprzedaży, jako organizatorzy tej akcji, słyszeliśmy bardzo wiele pozytywnych, ciepłych i optymistycznych komentarzy, które utwierdziły nas w przekonaniu, że warto jest propagować wśród młodzieży akcje tego typu. Mamy nadzieję, że projekty o podobnym charakterze staną się codziennością naszej szkoły. A to wszystko, dzięki WAM Kochani Rodzicie i Dzieci:)

 

Justyna Chuść

kl. VIII b

Szkolne Koło Wolontariatu

czytaj więcej... czytaj więcej...
04 lutego 2023

Ostatnio klasy 8 A i 8 C omawiały lekturę ""Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.
Uczniowie byli pełni podziwu dla młodych bohaterów przedstawionych w książce i postanowili oddać im cześć. Życie trzech przyjaciół Zośki (Tadeusza Zawadzkiego), Rudego (Jana Bytnara), Alka (Aleksego Dawidowskiego) było bardzo krótkie i tragiczne. Wojna spowodowała, że musieli przejść w niespotykanym tempie przemianę z pełnych nadziei licealistów w odpowiedzialnych i dojrzałych dorosłych.
Heroizm, wytrwałość, oddanie, prawdziwy patriotyzm i skromność bohaterów wywarła na nas wielkie wrażenie. Będziemy o Nich  pamiętać.

Uczniowie przygotowali w grupach bardzo ciekawe lapbooki i gazetki szkolne. Zachęcamy do ich obejrzenia!

czytaj więcej... czytaj więcej...
04 lutego 2023

”Akademia pana Kleksa” to ciekawa lektura. Uczniowie klasy 4 D byli zachwyceni profesorem Ambrożym, a zwłaszcza przedmiotami, których on nauczał. Pani Agnieszka Kunicka postanowiła zrobić uczniom również nietypowe zajęcia. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w lekcji kleksografii, na której  wszyscy uruchomili wyobraźnię.

Jak wyglądała lekcja? To proste!

„ Kleksografia polega na tym, że na arkuszu papieru robi się kilka kleksów, a potem arkusz składa się na pół i kleksy rozmazują się na papierze, przybierając kształty rozmaitych figur, zwierząt, postaci. Do nich dopisujemy odpowiednie historyjki (…)” ( J.Brzechwa)

Wszyscy świetnie się bawili, odkrywając symetrycznie odbite kształty. i nadając tytuły swoim „kleksom – obrazkom" . W sali dało się usłyszeć słowa podziwu dla magicznych kształtów, wiele śmiechu i radości.

Relacja z lekcji poniżej.

czytaj więcej... czytaj więcej...
04 lutego 2023

Ruszają zgłoszenia do Powiatowego YOU Can Sing
polub nasz profil https://www.facebook.com/YCS.WarszawaZachod
i prześlij swoje internetowe zgłoszenie do 15 marca
https://forms.gle/EJf6PCEzqkLasNDM8

 

czytaj więcej... czytaj więcej...
28 stycznia 2023

Szanowni Państwo,

w celu zwiększenia bezpieczeństwa uczniów oraz usprawnienia kontroli dostępu do budynku naszej szkoły, wprowadzony zostaje system korzystania z indywidualnych, zbliżeniowych kart dostępu. Wejście i wyjście ze szkoły będzie możliwe tylko poprzez użycie chipu zwalniającego blokadę drzwi.

Chipy zostaną rozdane uczniom przez wychowawców klas w dniach 30 -31.01.2023r. Chip uprawnia również do wejścia na stołówkę szkolną, jeśli rodzice dokonali w wyznaczonym terminie opłaty za żywienie dziecka.

Szczegółowe zasady korzystania z kart dostępu opisane są w „Regulaminie korzystania z systemu kontroli dostępu, wydawania oraz użytkowania kart dostępu do budynku Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach”  oraz w „Zasadach korzystania z obiadów w szkole im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach” – obydwa dokumenty zamieszczone są również poniżej.

System kontroli dostępu wprowadzony będzie tylko w „dużej” szkole.

Wprowadzany system bezpieczeństwa zakłada wchodzenie do szkoły uczniów bez rodziców/opiekunów prawnych. Opiekunowie odprowadzają dzieci do drzwi wejściowych i tam się żegnają z Nimi. W sytuacji konieczności wejścia rodzica do szkoły, fakt ten należy zgłosić Pani woźnej, która otworzy drzwi wejściowe.

Rodzice nie mogą korzystać z kart dostępu swoich dzieci.

W dniach 1.02-11.02.2023r. – system będzie testowany. Po feriach zimowych będzie on obowiązywał wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

http://www.szkola-starebabice.pl/upload/Regulamin_korzystania_z_systemu_kontroli_dostpu.pdf

http://www.szkola-starebabice.pl/upload/OBIADY/ZASADY_KORZYSTANIA_Z_OBIADOW_W_SZKOLE_im._H._SIENKIEWICZA.pdf

czytaj więcej... czytaj więcej...
Strona wyników: