Aktualności

12 maja 2020

Od dnia 18 maja 2020 roku organizujemy dyżur opiekuńczy dla dzieci sześcioletnich.
Dyżur zorganizowany będzie w godzinach 7.00 – 17.00 w szkole przy ulicy Polnej 40.
Pierwszeństwo w przyjęciu na dyżur mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.


Rodzice, którzy chcą aby ich dziecko było objęte zajęciami opiekuńczymi zobowiązani są do:

1. Zapoznania się z „Procedurą obowiązującą w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”, która jest zamieszczona na stronie internetowej szkoły.
2. Zgłoszenia dziecka na dyżur opiekuńczy przez  dziennik elektroniczny - wysłanie wiadomości do dyrektora szkoły, w terminie do dnia 15 maja do godziny 15.00.
3. Wypełnienie i podpisanie: deklaracji konieczności zapewnienia opieki dziecku  oraz oświadczeń o zapoznaniu się z procedurami i dostarczenie wypełnionych dokumentów do szkoły w pierwszym dniu uczestniczenia  przez dziecko w zajęciach opiekuńczych.
Procedury i oświadczenia:

http://www.szkola-starebabice.pl/upload/Procedura_obowizujca_w_SP_Stare_Bbice_w_zwizku_z_COVID-19.pdf

http://www.szkola-starebabice.pl/upload/Procedura_na_wypadek_podejrzenia_zakaenia_SARS.pdf

http://www.szkola-starebabice.pl/upload/Owiadczenie_rodzicow.pdf

http://www.szkola-starebabice.pl/upload/Deklaracja_koniecznoci_zapewniania_opieki_dziecku_uczszczajcemu.pdf

czytaj więcej... czytaj więcej...
12 maja 2020

W tym roku, z okazji przypadającego 5 maja Święta Szkoły, uczniowie klas 0-3 postanowili wykonać prace plastyczne związane z Patronem.
Serdecznie dziękujemy uczniom za ich szczególne zaangażowanie i przesłanie pięknych portretów Henryka Sienkiewicza, ilustracji do jego utworów oraz rysunków przedstawiających naszą szkołę.

czytaj więcej... czytaj więcej...
08 maja 2020

Nowy paln zajęć on-line obowiązuje od 11 maja. Godziny zajęć ustalają nauczyciele prowadzący zajęcia.

http://www.szkola-starebabice.pl/upload/Plan_zajc_nauczania_zdalnego_od_11_maja_o_13_35.pdf

 

czytaj więcej... czytaj więcej...
04 maja 2020

Serdecznie dziękujemy firmie KPMG z siedzibą przy ul. Inflanckiej 4a, za użyczenie szkole komputerów z mobilnym internetem. Dzięki przekazanemu sprzętowi nasi uczniowie będą mogli uczestniczyć w zdalnym nauczaniu, poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.
 

Pragniemy podziękować p. Małgorzacie i Konradowi Wesołowskim, za pokierowanie i pomoc w pozyskaniu sprzętu z fundacji.
 

Laptopy trafiły już do potrzebujących uczniów wywołując wielką radość.

czytaj więcej... czytaj więcej...
04 maja 2020

Z dniem 4 maja 2020 r. przywrócono możliwość stacjonarnej pracy poradni psychologiczno-pedagogicznych.

czytaj więcej... czytaj więcej...
28 kwietnia 2020

Wpis na blogu zamiast referatu na ocenę? Czemu nie!
Odkąd nauka przeniosła się na łącza zdalne szukamy nowych sposobów i metod pracy. Dziś przedstawiamy bloga WE LEARN ENGLISH stworzonego do prezentacji prac naszych uczniów.
https://polna40.wixsite.com/english
Poza wpisami na różne tematy wybrane przez uczniów, na blogu publikujemy linki do kanałów do nauki angielskiego, które polecili uczniowie klas 7, a także informacje o "Tale challenge" w ramach którego zapraszamy uczniów klas 6-8 do stworzenia mini-audiobooków z napisanych przez siebie opowiadań. Kolejne akcje już wkrótce!

czytaj więcej... czytaj więcej...
20 kwietnia 2020

Bardzo prosimy o zabranie wszystkich pozostawionych rzeczy z szatni do 24 kwietnia. Jest to związane z planowanym remontem tego pomieszczenia. Szkoła będzie otwarta w godz. 8.00-17.00.

czytaj więcej... czytaj więcej...
17 kwietnia 2020

17 kwietnia odbyłby się finałowy koncert YOU can sing. Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym konkurs się nie odbędzie. O nowym terminie zdecydujemy po wakacjach.

Keep singing, keep learning:)

czytaj więcej... czytaj więcej...
30 marca 2020

Szanowni Państwo,

      Chcielibyśmy zachęcić Państwa do przyłączenia się do inicjatywy uczennicy klasy VIIIc, która wraz z mamą uszyła maski ochronne dla lekarzy i pielęgniarek ze Szpitala Bielańskiego. Powstało ponad 100 kolorowych maseczek, estetycznych, funkcjonalnych i z miejscem na filtr. Namawiamy do uszycia nawet najprostszego wzoru, najważniejsze, aby maski były wygodne i nadawały się do sterylizacji. To naprawdę łatwe. Takie akcesoria chętnie przyjmie od Państwa SOR każdego szpitala. Poniżej link do tutoriala, który pokazuje sposób uszycia prostej maski, także bez maszyny do szycia. Podobne filmy znaleźć można bez trudu na platformie YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=YI1lu4PsT_k

        Dzielmy się dobrem, zwłaszcza teraz, gdy wszyscy znajdujemy się w tej trudnej i stresującej sytuacji. Wesprzyjmy służby medyczne, które bez wytchnienia i z poświęceniem pracują pomimo zagrożenia.

K.Kujawka
SKW

czytaj więcej... czytaj więcej...
Strona wyników: