Aktualności

14 maja 2018

7 maja, w poniedziałek miała miejsce inauguracja Święta Szkoły, które w tym roku będzie trwało aż trzy tygodnie.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z uroczystości napisaną przez ucznia klasy 6a Jana Waligórę oraz galerią zdjęć.

czytaj więcej... czytaj więcej...
14 maja 2018

Na przełomie marca i kwietnia 2018r. odbył się konkurs plastyczny z języka angielskiego pt. ”Easter Chick” z życzeniami w języku angielskim

czytaj więcej... czytaj więcej...
08 maja 2018

W tym roku konkurs NOBEL UCZNIOWSKI odbywa się juz po raz 13.

Kandydaci do tego zacnego wyróżnienia wraz ze swoimi opiekunami pracują przez cały rok szkolny nad projektem na wybrany przez siebie temat, aby w tym tygodniu zaprezentować swoje prace przed komisją konkursową.

Zapowiada się niezwykle interesująco, bowiem wśród tematów znajdziemy analizę błędów dowódców wpływających na bieg historii, omówienie energii z jądra ziemi jak również prezentację sylwetki brytyjskiej monarchini Elżbiety II.

Trzymamy kciuki za powodzenie noblowskich prezentacji!

czytaj więcej... czytaj więcej...
28 kwietnia 2018

21 kwietnia w naszej szkole odbył się festyn ekologiczny pod hasłem:

Ekologia - nasza wspólna sprawa

czytaj więcej... czytaj więcej...
24 kwietnia 2018

Jak co roku, grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach, przy Parafii Wniebowzięcia N.M.P. wzięła  udział w Biblijnej  Akademii Najmłodszych, której organizatorem był Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

   Konkurs  realizowany był w parafiach, chociaż miał  charakter archidiecezjalny. I tak od 24 września 2017 roku do 8 kwietnia  2018 roku uczniowie udzielali  odpowiedzi na pięć pytań testowych, dotyczących znajomości tekstu Ewangelii przeznaczonej na daną niedzielę.

czytaj więcej... czytaj więcej...
16 kwietnia 2018

W piątkowym koncercie finałowym 3. Międzyszkolnego Festiwalu You can sing, decyzją niezależnego jury, pierwsze miejsce otrzymała Basia Dubyk, uczennica Szkoły Podstawowej w Starych Babicach, za ujmujące wykonanie "Somewhere over the rainbow".

Miejsce drugie przypadło również naszej uczennicy, Poli Radoń, trzecie otrzymał Łukasz Basiński, uczeń SP w Koczargach, a dwa wyróżnienia trafiły do Tymoteusza Kozaryny ze szkoły w Borzęcinie oraz naszej Zosi Grzelczak, której wykonanie utworu Adele okazała się najlepsze spośród trzech wykonań z repertuaru tej artystki.

Gratulacje!

czytaj więcej... czytaj więcej...
09 kwietnia 2018

Rodzice/opiekunowie prawni uczniów klas trzecich, którzy przenoszą dziecko do innej szkoły w nowym roku szkolnym, zobowiązani są do złożenia pisemnego oświadczenia w sekretariacie szkoły do dnia 11 kwietnia 2018 r.

czytaj więcej... czytaj więcej...
06 kwietnia 2018

Zapraszamy ucznów klas IV-VII do udziału w Szkolnym Konkursie Fotograficznym "Pory roku - wiosna"

czytaj więcej... czytaj więcej...
26 marca 2018

Na terenie szkoły obowiązuje zakaz "gry w pieniążek". Z uwagi na to, iż jest to niebezpieczna gra, konsekwencją nieprzestrzegania zakazu będą punkty ujemne na karcie zachowania.

czytaj więcej... czytaj więcej...
21 marca 2018

Klasy I-III witają wiosnę

czytaj więcej... czytaj więcej...
Strona wyników: