Aktualności

01 stycznia 2024

Zapraszamy na nową stronę szkoły:

https://spstarebabice.pl/

czytaj więcej... czytaj więcej...
20 grudnia 2023

Szanowni Państwo,

z powodu choroby nauczycieli - świetlica  w piątek 22 grudnia będzie czynna do godziny 16.00. Bardzo prosimy o wcześniejszy odbiór dzieci.

czytaj więcej... czytaj więcej...
15 grudnia 2023

Szanowni Państwo,

 

trwają zapisy na akcję "Zima w szkole" dla uczniów klas 1-8. Akcja prowadzona będzie w pierwszym tygodniu ferii zimowych, tj. w dniach 15.01-19.01.2024r. Wzorem lat ubiegłych dzieci będą miały zorganizowany pobyt w szkole w godzinach: 7.30 - 16.30, wyżywienie oraz wyjścia i wyjazdy do kina, na basen, do teatru,  sal zabaw,  muzeów.

Opłata za ferie w szkole wynosi 200 zł. Zapisów na ferie wraz z wpłatą należności można dokonywać w sekretariacie szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 20 grudnia 2023r.

czytaj więcej... czytaj więcej...
11 grudnia 2023

W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego w naszej szkole trwały warsztaty wpierające dzieci w rozwoju emocjonalnym “Akademia Mocy”. Odbywały się cyklinie przez 10 tygodni. Skierowane były do uczniów z klas drugich. Spotkania były co tydzień w małych grupach do 10 osób. Cele programu obejmowały: wzmacnianie wiary w siebie, budowanie poczucie własnej wartości, naukę lepszego radzenia sobie z emocjami, stresem, adekwatnej samooceny, budowanie dobrych relacji z innymi, naukę asertywnego reagowania w sytuacjach trudnych i odmawiania oraz rozwiązywania konfliktów.

Cennym aspektem była możliwość uzyskania przez rodziców informacji mailowej po każdych zajęciach, możliwość kontaktu z trenerem, otrzymanie materiałów.

Wszystkie zajęcia prowadzone były w formie zabaw. Dzieci świetnie sobie radziły z różnymi aktywnościami, a jednocześnie rozwijały umiejętności niezbędne do tego, by coraz lepiej rozumieć siebie i innych, nabrać pewności siebie, odwagi, samoakceptacji. Miłym zwieńczeniem był konkurs plastyczny zakończony rozdaniem cennych nagród.

Warsztaty prowadzone były przez trenerki z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i organizowane są w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” pod tytułem: Bezpieczne dzieci dziś – wolne od przemocy wnuki jutro i współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Renata Pamięta, pedagog szkolny

czytaj więcej... czytaj więcej...
11 grudnia 2023

DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE I NAUCZYCIELE,

składam bardzo serdeczne podziękowania za włączenie się do akcji pomocowej “Twoja książka uzdrawia”, na rzecz chorej na nefroblastomę Marysi z klasy IV z sąsiedniej szkoły. Akcja polegała na zebraniu jak największej liczby książek, kompletnych gier planszowych w bardzo dobrym stanie. Dzięki Waszym dobrym odruchom serca zebrano 12 dużych toreb książek i 2 pudła gier.

Dary zostały zawiezione i przekazane Rodzicom Marysi, a dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na leczenie dziewczynki.

Renata Pamięta, pedagog szkolny

czytaj więcej... czytaj więcej...
09 grudnia 2023

Przydział sal na zebrania z rodzicami:

Zerówki:  mała szkoła, w swoich salach, godzina 17.00.

Klasa 1c: mała szkoła, w swojej sali, godzina 17.30.

Klasy 1-3: godzina 17.30

http://www.szkola-starebabice.pl/upload/ZEBRANIE/PRZYDZIA_SAL_ZEBRANIE_1.pdf

Klasy 4-8: godzina 18.30

http://www.szkola-starebabice.pl/upload/ZEBRANIE/PRZYDZIA_SAL_ZEBRANIE_2.pdf

czytaj więcej... czytaj więcej...
07 grudnia 2023

Szkolne koło PCK informuje, że  w dniach 11 i 12 grudnia 2023r. na 4 godzinie lekcyjnej (poniedziałek i wtorek) w klasach odbędzie się zbiórka pieniężna. Pieniądze te będą przeznaczone na pomoc dzieciom z chorobą nowotworową.                                        

       Bardzo prosimy o włączenie się do tej  akcji i pomocy tym, którzy jej  od nas oczekują.


                    Z góry dziękujemy za dar serca!!!
                                                                  

                                                     Opiekun koła PCK                                                        
                                                                                              H. Andrzejewska

PS.
Będzie również przeprowadzona zbiórka wśród rodziców podczas najbliższego zebrania klasowego  tj. 11 grudnia 2023r.
Rodzicom bardzo dziękujemy za włączanie się do naszej akcji.
Informujemy, że nasza szkoła od 22 lat jest na pierwszym miejscu w rejonie w niesieniu pomocy potrzebującym dzieciom.

czytaj więcej... czytaj więcej...
06 grudnia 2023

W piątek, 1 grudnia, w naszej szkole piekliśmy świąteczne pierniki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, wzięło w nich udział 60 uczniów. Każdy przygotował co najmniej kilka przysmaków. Najwięcej zabawy przyniosło dekorowanie słodkości.

 

Pieczenie pierników przebiegło w miłej i nieco gwarnej atmosferze. Uczniowie nie musieli zaczynać od zera, bo czekało już na nich przygotowane ciasto. Trzeba było je rozwałkować, a potem każdy przy pomocy foremek mógł wycinać kształt przyszłych słodkości. Następnie przygotowane ciasteczka trafiały do pieca.

 

W trakcie kulinarnych zajęć w całej szkole unosił się cudownie aromatyczny zapach, kojarzący się wszystkim ze świąteczną atmosferą. Niektórzy nie mogli mu się oprzeć i decydowali się na podjadanie pierniczków.

 

Po upieczeniu uczniowie dekorowali słodkości lukrem lub posypką według uznania. Ozdabianie wypieków stanowiło nie lada zabawę, a niektóre dzieci miały okazję wykazać się talentem artystycznym, kreśląc szlaczki, kółka, krzyżyki czy małe rysunki – inwencja twórcza nie miała granic.

 

Efekt prac jest doskonały. Kolorowe ciasteczka wyglądają pięknie i zapewne będą smakować tak samo jak się prezentują. Okazję do sprawdzenia będzie miał każdy, kto weźmie udział w szkolnym świątecznym kiermaszu w poniedziałek, 11 grudnia, w godz. 16-19. Na ten moment pieczenie pierników w szkole można podsumować krótko: sprawiło uczniom ogromną frajdę i radość.

czytaj więcej... czytaj więcej...
Strona wyników:
[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 58