Aktualności

05 grudnia 2023

Koszt posiłków bez odliczeń nadpłat dla uczniów klas "0"

w STYCZNIU 2024 wynosi:

- 12 dni x 14,00 zł. = 168,00 zł

Termin przyjmowania wpłat do 15 grudnia 2023 r.

w LUTYM 2024 wynosi:

- 21 dni x 14,00 zł. = 294,00 zł

Termin przyjmowania wpłat do 15 stycznia 2024 r.

 

 

Koszt obiadu bez odliczeń nadpłat dla uczniów klas 1-8

w STYCZNIU 2024 wynosi:

- 12 dni x 7,00 zł. = 84,00 zł

Termin przyjmowania wpłat do 15 grudnia 2023 r.

w LUTYM 2024 wynosi:

- 21 dni x 7,00 zł. = 147,00 zł

Termin przyjmowania wpłat do 15 stycznia 2024 r.

czytaj więcej... czytaj więcej...
04 grudnia 2023

Szanowni Państwo,

w związku z chorobą Pani sprawującej opiekję nad dziećmi w autokarze, w tym tygodniu  osobą pełniącą  taką opiekę będzie Pani, która opiekuje się dziećmi dojeżdżającymi do szkoły w Zielonkach. Bardzo prosimy o punktualne odbieranie dzieci.

Opiekunów dzieci korzystających z ostatniego kursu o 16.35, bardzo prosimy o odbieranie dzieci ze szkoły.

 

czytaj więcej... czytaj więcej...
03 grudnia 2023

Olga Suska z klasy 2 d została laureatką Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 30.11 w Szkole Podstawowej w Borzęcinie. Z niezwykłą lekkością zinterpretowała wiersz M. Konopnickiej "Zosia i jej mopsy". Jej wyraz artystyczny zachwycił nie tylko widownię, ale i jury. Gratulujemy!

czytaj więcej... czytaj więcej...
03 grudnia 2023

W piątek 1 grudnia w naszej szkole została przeprowadzona akcja popularyzująca dyscyplinę olimpijską zapasy oraz kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży. W ramach akcji „Z maty na igrzyska” od rana uczniowie brali udział w licznych konkurencjach sportowych. Odwiedził nas również Andrzej Supron –  polski zapaśnik stylu klasycznego, trzynastokrotny mistrz Polski w zapasach, dwukrotny mistrz Europy, jednokrotny mistrz świata i srebrny medalista olimpijski.

czytaj więcej... czytaj więcej...
03 grudnia 2023

Szanowni Państwo,

 

w imieniu Pani Dyrektor Doroty Smolińskiej oraz Szkolnego Koła Wolontariatu serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w corocznej akcji Fundacji Kresy w potrzebie- "Paczka na Kresy".

"Paczka na Kresy 2023 - Polacy Polakom" to już piętnasta edycja tego niezwykle ważnego wydarzenia- wolontariusze organizują zbiórki w szkołach, przygotowują paczki, następnie przed Bożym Narodzeniem wyjeżdżają wraz z darami do naszych rodaków rozsianych po Liwie, Łotwie, Białorusi i Ukrainie- w tym roku odwiedzą przede wszystkim Litwę i Łotwę. Prócz pomocy rzeczowej Polacy z Kresów otrzymują także dary cenniejsze- zapewnienie o pamięci o nich, możliwość utrzymania kontaktu z Polakami i Polską oraz pewność, że są dla nas ważni.

Wszystko to sprawia, że niemal co roku włączamy się w tę piękną inicjatywę, do której zapraszamy Państwa i naszych uczniów. Mamy nadzieję, że przy okazji zbiórki uda się także przybliżyć dzieciom historię i specyfikę Kresów.

 

Zbiórka w szkole rozpocznie się w najbliższy wtorek 5. 12. a zakończy w czwartek 7. 12. W piątek zawieziemy spakowane kartony na miejsce przygotowania paczek.

Wolontariusze koła będą czekali na dary w kąciku ekologicznym (na wprost zejścia do sali gimnastycznej) w godzinach od 7:15 do 15:30. Poniżej lista produktów, które zbieramy:

ryż, kuskus, wszelkie kasze, makarony, płatki owsiane
cukier
kawa mielona, rozpuszczalna, kawa inka, kakao
herbata w saszetkach i liściasta
konserwy mięsne i rybne, pasztety
przyprawy, pieprz etc., vegeta
przyprawy korzenne, goździki, cynamon, cukier waniliowy, przyprawy do ciast, dekoracje ciast
migdały, płatki migdałowe, rodzynki, żurawina
olej w butelkach plastikowych
słodycze: czekolady, rozmaite cukierki, ptasie mleczko, draże, ciastka, sezamki, batony
artykuły higieny: mydła, szampony, żele do mycia, pasty do zębów, dezodoranty
proszki do prania
pampersy dla dzieci i dorosłych
leki: paracetamol, ibuprofen, aspiryna, vit. C, rutinoskorbin
Z uwagi na ich wagę nie przyjmujemy produktów w szklanych opakowaniach.

Chętnie przyjmiemy kartony średniej wielkości.

 

Z wyrazami szacunku,

Katarzyna Kujawka

Dorota Dunder

koordynatorki SKW

czytaj więcej... czytaj więcej...
27 listopada 2023

Już w najbliższy piątek, 1 grudnia 2023 r., w szkolnej stołówce nastąpi wielkie pieczenie pierników. Weźmie w nim udział 60 uczniów (limit miejsc wyczerpany, nie można się już zapisywać). Zajęcia kulinarne odbędą się w godz. 15-17, a wszystkich, którzy się na nie zgłosili, prosimy o obecność – zbiórka o godz. 14.50 przed stołówką. O produkty nie trzeba się martwić, zapewni je szkoła. Jedyna prośba dotyczy przyniesienia lukru i posypki, aby nasze pierniki ładnie wyglądały. Mile widziane również foremki.

Wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w pieczeniu pierników, o godz. 17 powinni zostać odebrani ze szkoły przez rodziców.

 

Samorząd Uczniowski

Justyna Kogut

Irmina Nożyńska

czytaj więcej... czytaj więcej...
27 listopada 2023

Konkurs „Wdzięczni Bohaterom. Debata o Niepodległości” - nasza szkoła najlepsza!

 

 Uczennice klasy VIIIa pod opieką p. Irminy Nożyńskiej i p. Macieja Olpińskiego w czwartek, 23 listopada 2023 r., wzięły udział w konkursie historycznym pt. „Wdzięczni Bohaterom. Debata o Niepodległości” w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym im. bł. ks. Romana Archutowskiego w Warszawie. Tematyka dotyczyła powstania styczniowego - przyczyn, przebiegu i skutków tego wydarzenia. Konkurs miał formę debaty oksfordzkiej, a czteroosobowe zespoły reprezentujące łącznie cztery szkoły dyskutowały między sobą. Nasze uczennice pokazały, że potrafią dobrze dobierać argumenty. Wykazały się także dużą wiedzą historyczną. W efekcie zajęły I miejsce, okazując się lepszymi od koleżanek i kolegów z placówek z Warszawy, Zielonek-Parceli i Kampinosu. Jak przyznały, zwycięstwo nieco je zaskoczyło, zaś sam konkurs uznały za bogate i cenne doświadczenie.

 

Naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Bober, Agata Dudziak, Marcelina Goncerzewicz i Zofia Łotowska, wszystkie z klasy VIIIa. Na widowni w trakcie konkursu kciuki ściskało za nie sześciu innych uczniów z tej samej klasy.

 

Konkurs zorganizowały stowarzyszenie Ruch Samorządowy Wspólny Głos oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Romana Archutowskiego w Warszawie.

czytaj więcej... czytaj więcej...
26 listopada 2023

W ramach obchodów III Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami Stowarzyszenie "NASZ DOM - GODNE ŻYCIE" w Starych Babicach  zaprasza 1 grudnia 2023r.  godz. 18.00 na bezpłatny seans kinowy w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Zielonkach Parceli. Prezentowany film to  "Śubuk" w reżyserii Jacka Lusińskiego.

czytaj więcej... czytaj więcej...
10 listopada 2023

Przydział sal na zebrania z rodzicami:

Zerówki:  mała szkoła, w swoich salach, godzina 17.00.

Klasa 1c: mała szkoła, w swojej sali, godzina 17.30.

Klasy 1-3: godzina 17.30

http://www.szkola-starebabice.pl/upload/PRZYDZIA_SAL_NA_ZEBRANIA1-3.pdf

Klasy 4-8: godzina 18.30

http://www.szkola-starebabice.pl/upload/PRZYDZIA_SAL_NA_ZEBRANIA_4-8.pdf

czytaj więcej... czytaj więcej...
Strona wyników: